Mesajı Okuyun
Old 04-06-2008, 20:53   #5
lawyemez

sayın Uygar,
cevabınız için çok teşekkür ediyorum , bu alanı eskiden beri düşünmekte, denizin hayatımın biryerinde hep olmasını istemekteyim. Deniz Hukuku alanında uzmanlaşmak isteğimde bundan sanırım, ayrıca sayın Ekşi'nin dediği gibi üzerinde uzmanlaşmanın (uzman sayısının az olması dolayısıyla) ve sizin söylediğiniz gibi diğerlerine nispeten daha kolay olacagı kanısındayım. Bu yüzden uzattığım bir yılımı bu konuda araştırmalar yaparak geçirmek, bu konu üzerinde bilgimi daha fazla arttırmak istiyorum.
Deniz Hukuku Türkiye için hakikaten önemli fakat bir o kadar geriye atılmış bir alan. Bu alanı tercih etme sebeplerimden biri de, Türkiye ekonomisinin önümüzdeki 15-20 yıl içerisinde ilerleyeceğine ve Deniz ticaretinin de dolayısıyla gelişeceğine olan inancım. Umarım düşüncelerimde haklı çıkar ve istediklerimi gerçekleştirecek zemine sahip olurum. Bu forumda da benim gibi düşünen arkadaşlar ile fikirlerimizi paylaşma isteğim de bundandır. Yazdıklarınız için tekrar teşekkür ediyor, yeni yazılar ve fikirleri dört gözle bekliyorum İyi Çalışmalar dilerim...