Mesajı Okuyun
Old 07-04-2008, 11:07   #17
üye8180

Stajyer avukat ve öğrenci kardeşlerime tavsiyem, asla ve asla morallerini ve pozitif düşünme kabiliyetlerini bozmasınlar. Stajyer avukatken ben de çok iş değiştirdim. Kocasının kredi kartlarının taksidini yatırmamı isteyeni de gördüm, iş için verdiği masrafları kuruş kuruş hesap edenleri de. Daha neler neler. Malumunuz, beyin öyle harikulade bir organ ki kötü anıları siz istemeseniz de siliveriyor, çoğunu unuttum bile.

Bu yüzden ben derim ki, siz doğru bildiğiniz yolda ilerlemeye devam edin, sizi demoralize edecek, karamsarlığa sevkedecek her türlü söyleme kulaklarınızı kapatın. Negatif insanlardan kaçın. İyinin iyisi her zaman vardır. Hem emeğinizin karşılığını alabileceğiniz, hem de size bir avukat olduğunuzu/olacağınızı hissettirecek meslektaşlarımız her zaman vardır. Avukatlık mesleği kanımca bir performans mesleğidir. Ne kadar çalışkan ve pozitif olursanız, kendinize güvenirseniz o kadar başarıya ve paraya ulaşma şansınız artar. Unutmayın iş her zaman sizde biter ve bitecek. Şartlarınızı zorlayarak büro açmayı/ ortak olmayı deneyin. Siz hayatınızdan memnunsanız, çevreniz de sizden memnun olacaktır. Saygılarımla.