Mesajı Okuyun
Old 03-04-2008, 00:41   #13
Av.muhittinköylüoğlu

serhat kardeşi
son derece haklısın ancak pratik böyle değil.
Öncelikle gerçekçi olalım.ben bene katkı sunmayacak birine niye maaş vereyim.(Lütfen beni ben olarak alma.Herhangi bir avukat olarak düşün.)Dilekçeyi stajyer değil öğrenci nasıl yazacak.Böyle bir öğrenci varsa adını adresini ver de hemen işe alalım.Ben avukat camiasında oldukça geniş çevresi olan biriyim ve avukatlar bile bir çok dava için yardım alabilecekleri birini ararken dilekçe yazabilecek öğrenci nerede.ben tuzlaya gidip bütün günü harcarken çalışanın işi kolaylaşsın diye yakın mesafeye gitmesi akılcımıdır.Sence bunu yapabilecek veya yapan bir avukat varmıdır.ve mantıklımıdır.avukatlar kazandıkları üç beş kuruşu hukuköğrencilerine sekreterlerine stajyerlerine dağıtmak zorunda olan bakkala kasaba ev ve büro sahibine para ödemeyen insanlarmıdır.Yada avukatları çok para kazanıp delice harcayan insanlar olarak mı görüyorsun.
Ayrıca yukarıda soru soran arkadaşlar farkında isen maddi kazançtan ziyade mesleki ve hukuki deneyimden bahsediyorlardı.Hem meseki anlamda gelişime faydalı olup hem de bol para verecek bir büro sahibi tanıyorsan ve sence bunun mantığı varsa adını ve adresini bildirebilirmisin.Bu arada öğrenci olduğun için şevkini kımayayım ama avukat maaşlarını ve çalışma koşullarını öğrenirsen inan hayal kırıklığına uğrarsın.Bir de kötü koşullarla bile iş bulamayan ve büro da açamayanlar var ki hiç girmeyelim.Neyse moralinizi fazla bozmayayım.Ama kısac a avukat yanında gelir elde etmek için çalışıyorsanız işçisinizdir ve işçilikte işverene ne kazandırdığınız ve maliyetiniz önemlidir.<<<<<ama eğer avukatın yanında mesleki deneyim ve tecrübe kazanmak için bulunuyorsanız hele ki staj için ciddi ve samimi olduğuma lütfen inanın para değil ciddi bir eğitim ve iş disiplini düzenine uyumdur önemli olan.İyigünler dilerim.