Mesajı Okuyun
Old 02-03-2008, 14:53   #8
gençhukukçu54

ben hukuk 4. sınıftayım 2. sınıf yaz tatilinde,tatili değerlendirmek için avukat yanında çalışmaya başlamıştım. sonrasında hem gelir olarak hem bilgi birikimi olarak bana bayağı şey kattığını görünce okul zamanında da çalışmayı düşündüm. ilk dönem hiç okula gitmeyip sadece sınavlara girdim ve sonuç karamboldü
sonrasında şöyle birşey yaptım; sadece branş derslerine girdim,seçmeli ders vb. derslere girmedim. ders progarmına göre avukat ile gün belirleyip hafta içi 3 gün ve cumartesi mesai yapacağım şekilde ayarlayıp hem iş hem okulu birlikte yürütmeye başladım. mesai günüme denk gelen branş derslerini ise ikinci öğretimlerin dersine girerek telafi ediyorum.
düşünen arkadaşlara bu uygulamayı tavsiye ederim.
fakat yarım zamanlı çalışmayı bence hiç düşünmeyiniz.çünkü bir gün içinde iş-okul-ev meşgalesi ve bunlar arasındaki koşuşturma,ve bunun tüm hafta boyu böyle sürmesi kaldırılacak gibi değil.
birde benim bir kaç arkadaşımda benim gibi avukat yanında çalışıyorlar.ama benim kadar hoşnut ve kazançlı değiller.
size tavsiyem eğer avukat yanında çalışmayı düşünüyorsanız,bu çalışmaya sadece iş olarak değil ilgi alanınız olarak yaklaşın. elinize geçen her müzekkereyi,dilekçeyi inceleyin. adliyeye gittiğinizde biran önce işinizi bitirip işinizi aksatmayacak ölçüde dosya inceleyip ne olmuş,ne bitmiş vs. işin mantığını kapmaya çalışın.
henuz hukukçu dahi olalamışken nasihat vari böyle uzun uzun açıklama yaptım ama benim edindiklerim bunlar sayın mesut_kaya.
saygılarımla..