Mesajı Okuyun
Old 22-12-2011, 21:00   #1
Konuk

Varsayılan avukat talebi

Merhabalar, öncelikle güzel bir çalışma yürüttüğünüz için hepinize teşekkür ederim.
Ayrıldığım erkek arkadaşım bana şantaj ve tehditlerde bulunmuş ve aynı zamanda zorla beden para almış ve öncesinden de 10 güne kadar ödeyeceğini söyleyip borç almıştı. Devlet memuru olduğumdan tehdiit ve özel hayatımızın görüntülerini, istediği parayı vermezsem nette yayınlayacağını söylemişti. ben de olaydan hemen sonra önce karakola, sonraki günde savcılığa şikayette bulundum. bu arada kişi tehditlerine devam ediyordu. bişekilde kendisini savcılığa şikaye ettiğimi ima edince tehditlerinden vazgeçti. ben savcılığın benden delil istemesini beklerken, takipsizlik kararı yazısını alınca çok şaşırdım. çünkü suç duyurumda sadece şantaj değil, dolandırıcılık ve gaspdan da bahsetmiştim. tebligatta istersem ağır ceza mahkemesine başvurabileceğim yazılıyor.
şimdi elimde tehdite dair telefon konuşmasından ses kaydı ve mesaj var. bankamatıkten zorla para çektirmişti. o bankamatikden kamara görüntüsü isteyebilir miyim acaba? ayrıca tüm paramı aldığı için avukat tutacak param yok, bana avukat verilebilir mi? ve ağır ceza mahkemesine verdiğimde benden aldığı paraları geri alabilir miyim? maddi ve manevi anlamda mağdur olduğum için o kişiden tazminat isteme hakkım var mı?
şimdiden çok teşekkür ederim...