Mesajı Okuyun
Old 12-03-2009, 11:05   #28
Canavar Avukat

Arkadaslar merhaba,
Dun askerlik subesine giderek sevk kararimi aldirttim, kapali muhurlu bir zarf verdiler tuzla piyade okulunda sinava girmek icin. Optik okuyuculu bir form var onu doldurttular. Yedek subaylik isaretledim, bir de yabanci dil bilgisini kodladilar aldigim puan olan 72'yi yazdilar KPDS'den. Avukatlik ruhsatimdan 3er adet fotokopi aldilar, kpds belgesinden fotokopi aldilar ve butun bunlareklendi. Evraklarimi imzalatmak icin askerlik subesi baskani astegmene gittigimde evraklarima bakti inceledi ve birden kendi kendine "buyuk ihtimalle benim su anda yaptigim isin aynisini yapmaya hazirlanin astegmen olursunuz dedi" Komutanim dedim cogu insandan duyuyorum tercihlerinin tam aksi istikamette de cikabiliyormus. Yok dedi hukukculara farkli gozle bakiyorlar hakim savci avukat oldugunuzda genelde tercih ettiginiz 90% gerceklesiyor dedi. Ufaktan bir motivasyon gazini aldik yani. Sinav gunu gittigimde, noterlik belgemle yeminli tercumanlik mazbatami da goturmemi istediler.
Insallah astegmenlik olur diyorum ama yine de burada yazdiginiz butun bilgilerden sonra kendimi fazla kaptirmamaya calisiyorum. Benim inancim, sinavda ve sinav sonrasinda o mulakat dedikleri cok kisa bir zaman zarfinda insan sarrafi komutanlar kimlerin astegmen olup o kadar birlige er'e erbas'a astsubay'a hukmedebilecegi, kimlere tahakkum kurabilecegi bir anlamda sivil hayatla ozdeslestirirsek yoneticilik vasif ve goruntusune kendinden emin olusuna kendine guvenmesine bakiyorlaradayin ve bu tur seylere dikkat ederek sectiklerini dusunuyorum.