Mesajı Okuyun
Old 11-11-2006, 02:15   #10
Av. Can DOĞANEL

Sn. Av. Erhan BULUT
Samimiyetle aramama rağmen uyan bir karar bulamadım. Ancak bahsettiğiniz olumsuz karar (Avukatın bilmesi gerekir böyle bir sözleşme yaptıysa bağlıdır.) Yasanın emredici hükmüne aykırı ve zorlama bir karar bence de.. Mevcut koşullarda, artan Avukat sayısı ve zorlu piyasa koşullarında malesef sözleşmenin hükümran tarafı Avukat olmaktan çıkıp, müvekkiller olmaya başlamıştır. Nasıl bir pazarlık sonucu %3' e razı olunduğu ise bu kapsamda değerlendirilmelidir. Söylemeye dilim varmıyor ama gabin bile düşünülebilir. Öte yandan vergilendirme bakımından her koşulda ancak asgari tarifeyi (hatta vergi daireleri tavsiye tarifeleri dikkate alır) dikkate alıp, böyle bir ücret alınamadığı halde alınmış gibi vergi ödeyecek olan Avukatın bunun çok altında ve vergiyi dahi karşılamayacak bir ücretle ücretlendirilmesinin izahı olamaz.
Benim sitemim, 10 Kasım 2006 tarihinde saat 02:41'de açılan konuya (çoğunluk uyurken) daha 24 saat bile dolmadan, herkesin ilgisiz ve bilgisiz ilan edilmesineydi, konu acilse aciliyeti belirtilebilirdi. Sayın ebrus kanısının genel olduğunu açıklamış zaten. Bir mesleki dayanışma platformunda kin gütmenin alemi yok.. Aşırı tepki vermiş isem sizler de kusuruma bakmayın.. Bu arada bilseydim (kararı bulabilseydim) kesinlikle aktarırdım. Umarım biri bulur bana da dert oldu..