Mesajı Okuyun
Old 07-12-2015, 21:56   #1
avukat6098

Varsayılan Dershane Öğretmeninin İşçi Alacakları Davaları

Herkese iyi çalışmalar.

Açmaya hazırlandığım bir iş davamda tarafınızdan yardım istemekteyim Sayın Meslektaşlarım.

Müvekkil, dershane bünyesinde 2002-2004 yılları arası sigortasız, 2004-2014 yılları arası sigortalı olarak çalışmıştır. 2014 yılının ocak ayında ''ben istifa ediyorum'' yazan bir kağıt bırakarak işten ayrılmıştır. Bu işten ayrılmayı sigorta primlerinin asgari ücretten gösterilmesi ve ek ders saatlerinde artış olduğunu öne sürerek haklı olarak feshettiğimizi öne sürerek ispatlamaya çalışacağım. Şimdi müvekkil için kıdem, fazla mesai vd. alacaklar için dava açmaya hazırlanmaktayım. Tanıklarım sağlam.

Müvekkilin çalışmış olduğu dershanenin sahibi tarafından müvekkil, dershanenin de bağlı olduğu şirketler bünyesinde bir şirkete yüzde 1 paydaş yapılmıştır ancak bu hususta müvekkil hiçbir işlem yapmamış ve ona karşı da yapılmamıştır. Bu hususun davada bir etkisi olur mu kestiremiyorum.

Müvekkil tarih zümresi başkanlığı yapmıştır. Sözlü olarak sigorta primlerinin gerçek maaş üzerinden yatırılmasını talep etmişse de bu husus yerine getirilmemiştir. Müvekkilin ''ben istifa ediyorum'' yazan kağıdı aleyhime bir durum oluşturacak mı?

Şimdiden Teşekkür Ediyorum.