Mesajı Okuyun
Old 01-08-2015, 23:45   #7
Av~Emine

Cumhur Bey; şu an aslında tam da anlattığınız gibi yapıyorum. Aklıma takılan her şeyi araştırıp, uygulamaya yönelik olabildiğince çok şey öğrenmeye çalışıyorum, adliye, büro sürecinin yanı sıra mesleki yayınları ve online programları da takip ederek. İşlerin nispeten daha hafif olduğu günlerde yabancı dile çok çalışıyorum, şu an önümdeki en büyük engel bence. Belirttiğiniz gibi tam donanımlı gelirsem, her şey benim için daha kolay olabilir.

"yurdumsun ey uçurum" öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim, elbette benim de alacak daha çok yolum var; fakat adliyede gözlemlediğim kadarıyla bazı avukat meslektaşlarımın hatalarına ben de şaşırıp, üzülüyorum. Meslekte kırk yılını doldurmuş, oldukça bilgili ve hukuk kültürü yerleşmiş bir avukatın yanında tek stajyer avukatım, bunun bir çok avantajı var ve elimden geldiğince verimli geçirmeye çalışıyorum. Öğrencilik yıllarımdan itibaren çeşitli şehir ve bürolarda çalıştım. Konu başlığım staj kapsamında bürodan ziyade, şehir odaklıydı. Ileride İstanbul'da Avukatlık yapmak istediğimden dolayı şu an taşrada stajda zaman mı kaybediyorum, bu İstanbul'a gittiğimde aleyhime olur mu? Her şeyi göze alıp, stajım bitmeden derhal İstanbul'a mı gitmeliyim...? Başlıktan anlaşılmasının istediğim sorularım bu şekildeydi. (Hangi şehirde olursam olayım verimli bir staj geçirmem gerektiği konusunda şüphe yok.)