Mesajı Okuyun
Old 05-09-2011, 15:50   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
1- uzaklastırma aldıgında benım nasıl bır koruma alıcagımı bılmıyorum gercek bır korunmamıdır yoksa bana yaklastıgı ıspat edıldıgınde hukugun işlyecegi bir korumamıdır.

.

1- Maalesef aynen yazdığınız gibi olacak.

Alıntı:
2-biz her nekadar anlaşmalı şekilde bosanıyoruz da desek hatta boşanmış bile olsak ben eşimden sonrasında zarar görebilecegımı dusunuorum cocugu isteme gibi bir hak tanımıyor bana cünkü.

Maalesef yürürlükteki mevzuata göre cevap yazabiliyoruz. Bir gün kadınlarımızın boşanma davası sırasında/sonrasında gerçekten korunduğu günleri göreceğimizi temenni ediyoruz.

Alıntı:
3-Ailesının bu tarz özel durumlarından yani saglıksız bir ortamda yetişmesi gibi ben talep etmesemde mahkeme bana cocugu verebılır mı bunu nasıl saglayabılırım.eger bırakırsam bir daha alabılecegımı sanmıyorum

3- Velayet hususunda hakimin takdir yetkisi bulunmaktadır. Teorik olarak çocuğun "üstün yararı"nı gözeterek karar verecektir. Dava "çekişmeli" olsa ve davacı siz olsanız, eşinizin ev ortamını dilekçede ve dava safahatında açıklarsanız, çocuğun velayeti size bırakılır. Ama bu defa "anlaşmalı boşanma" olmaz. İşte bu yüzden burada ısrarla avukata gidiniz, diyoruz. Avukatla yüzyüze konuşarak bütün ihtimalleri değerlendirip sizin ve çocuğunuz için en iyi olan yolu seçmeniz gerekir.