Mesajı Okuyun
Old 24-06-2010, 17:31   #1
Konuk

Mutsuz BİR BAYAN olarak boşanma sonrası kendime ait olan malların paylaşımı

merhaba 1992 senesinden beri evliyim. 2002 ve 2005 doğumlu iki kızım var ve eşimin evliliğimiz boyunca doğru düzgün çalışmaması hatta üstüne artık eve haciz getirmek üzere olması sebebiyle boşanmak istiyorum. Ancak adıma kayıtlı tamamen kendi kişisel çalışma gelirim sonucu almış olduğum 1999 ve 2009 alım tarihli 2 adet ev mülküm ve 2005 alım tarihli 1 adette işyeri mülküm var. kendim kuaför salonu işletmekteyim. eşim ise serbest taksicilik yapmakta daha doğrusu yapıyor gibi gözükmektedir. adına kayıtlı ne bir plaka ne de araç bulunmaktadır ve 18 yıllık evlilik boyunca 3 yıllık sigortalı gözükmektedir.
amacım boşanma sonunda hiçbir katkısı bulunmayan adıma kayıtlı gayrimenkulleri en az zararla nasıl kurtarabilirm. halen dava açmış değilim. mülkleri satıp bir süre sonra dava açsam çare olur mu? boşanma sonucu mal paylaşımı katkı payı üzerinden mi yoksa direk 1/2 olarak mı hesap edilecektir?
kendim birçok avukata danıştım lakin hiçbiri tam bilgi sahibi değiller. bir kısmı tüm mülkler üzerinde 1/2 paylaşım olur demekte diğer kısmı ise kesinlikle katılım payı üzerinden kanıtlayabildiği kadar pay alır demektedir. Danıştığım avukatların bile ikiye bölünmesiyle ne yapacağımı bilemez hale gelmiş durumdayım. Bu konuda bilgili arkadaşların çok kısa da olsa yardımlarını çaresizlik içinde bekliyorum. Mağduriyet içinde bir bayan olarak msjlarınız için herkese şimdiden çok çok teşekkür eder minnetlerimi sunarım...