Mesajı Okuyun
Old 27-03-2007, 17:45   #39
calikusu_kamuran

Acil

Alıntı:
Yazan Av.Denizhan Erbek
olan hukuk “olması gereken hukuk”a acaba ne kadar yakındır?

Sözlerimizin, yüreğimize(içimizdeki oluşuma) yakın olduğu kadar yakındır. Sözüm yalansa içim doğrudur, buyrun içerdekini tesbit ediniz. Gizli kültür ve aleni kültür bir arada yürüyor üstadım, en iyi hukuku bile alenileştirseniz(pozitif hale getirseniz-vaz etseniz) gizli hukuk var olmaya devam ediyor. Her devletteki resmi devlet ile derin devletin bir arada gidişi gibi bir şey bu. Yani ey vatandaşım Sizleri seviyorum dense bile, bunu söyleten binlerce saik olabilir. Adamın içi ile dışı farklı ise ne ben ne yapayım, önemli olan içindeki kötü bir niyet ise ONUN ALENİLEŞMEMESİNİ SAĞLAMAKTIR bizler için. Ha illa da bu gizli amaçları icra edebiliyorsa o zaman hukuk sistemindeki DENETİM MEKANİZMASINI YENİDEN YAPILANDIRMAK İCAP EDER.

Şimdi ben sorayım, olan hukuk ne kadar olandır, boşverelim olması gerekeni olan ne kadar icra ediliyor onu söyleyelim bizler. Adaletin var edilmesi demek öncelikle YAZILI HUKUKUN İCRA EDİLMESİ DEMEKTİR. Var olan hukuk, amaçlarımız önündeki engel olarak görülmekte ise İŞTE BURDA var olan hukuk DÜŞMAN OLARAK GÖRÜLMEKTEDİR ki işte burda İLLEGAL SUJELER-GRUBLAŞMALAR doğmaktadır ki onların bağları daha sıkıdır çünkü biri ipin ucuna gitti mi hepsi gidecek bunu iyi biliyorlar. O yüzden her birinin elinde diğerine karşı kullanabileceği bir silah her zaman vardır. Olan hukuku hakikaten olan kılmak adına,

SAYGI VE SEVGİLERİMLE