Mesajı Okuyun
Old 23-06-2010, 18:42   #10
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan avukatzeki
Sevgili Suat, bu konuyu telefonda da konuşmuştuk, burada görünce, bazı yerlerde "gülme" simgelerini de görünce (smiley mi diyorlar ona ne diyorlar, onu da bilmiyorum ya) birkaç kahkaha atmaktan kendimi alamadım. Çok alemsin, vesselam. Beni yine güldürdün sevimli "ukala". Sevgi ve saygılarımla Av. Z. D.

Mesleğimiz gitgide ilginçleşiyor.Galiba ben de biraz ilginç bir kişilik olduğum için, bazen sit-com tadında olaylar yaşıyoruz. Olay komik olduğu için smiley kullanmak gerekti. Demek ki telefonda olayın yarısını anlatmışım. Çünkü noter katibesi ile bugün konuştum. "Resmi evrakta sahtecilik olur" dediğinde koptum.
Diyaloğun tamamı şu şekildedir:

Ben- Hanımefendi cümleyi öyle yazmak ve araya da virgül koymamak tamamen sizin hatanız.

N.B.- Vekaletname 2007 Yılında çıkmış. Bu zamana kadar fark etmemişsiniz de şimdi mi, itiraz ediyorsunuz.

Ben- Hanfendi, o zamandan bu zamana ilk defa bir davayı kabul etmek gerekli oldu.

N.B- Hem zaten o noter emekli oldu. Yine olmaz.

Ben- Hanfendi orası Beyoğlu X Noterliği mi, yoksa Ayşe, Fatma, Hasan Noterliği mi? Orası bir kurumdur. Kişiler tabii ki gelip geçicidir.

N.B- Ama ben oraya virgül koyarsam resmi evrakta sahtecilik suçu işlemiş olurum.

Ben- Hanfendi konulması istenen sadece bir virgül. Üstelik vekalet verenin iradesi doğrultusunda düzeltme yapılacak. Vekaletnameye ben ekleme yaparsam evrakta sahtecilik olur. Ama o belgeyi vücuda getiren, oluşturan makam siz olduğunuza göre nasıl evrakta sahtecilik suçunu işlemiş olacaksınız?

N.B- Yapamam beyfendi.