Mesajı Okuyun
Old 27-02-2002, 19:39   #1
2330selim

İnceleme Eşimin Benden Olmayan Kızını Mutlaka Kütüğüme Geçirmek İstiyorum

eşim yabancı uyruklu.Evleneli 7 sene oldu.7 senedir Türkiyede ikamet ediyor.Evlendikten 1 sene sonra Türk vatandaşlığı için müracatta bulundu.Halen olumlu bir cevap alamadı.Eşimin evlilik dışı 1 kızı var.Kendisi kızını doğum belgesine babasının ismini yazdırmış.Ancak evli olmadığı için kendi soyadını yazdırmış.Evlendiğimizde kızımız 4 yaşında idi.Beni kendi babası zannediyor.Ben de onu öz kızımdan kesinlikle ayırmıyorum.Ancak kızım artık büyüdü.Bazı şeyleri yavaş yavaş sorgulamaya başladı.Bana vatandaşlık bürosundan söylenen önce annesinin Türk vatandaşlığına geçmesi gerekiyor daha sonra kız geçecek ve ondan sonra nüfusunuza alabilirsiniz.Baktım bu iş olacak gibi değil.Ben de kızım daha fazla bir şeyler hissetmeden hemen nüfusuma almak istiyorum.Lütfen bana bu konuda yardımcı olunuz.Kanunen böyle bir hakkım var mı? Varsa ne yapmam , nereye müracat etmem gerekiyor.Lütfen yardımcı olun kızımın üzülmesini istemiyorum.Bana çök düşkün.Eğer gerçeği öğrenecek olursa hayatı kararır.Yardımlarınızı bekliyorum.Hepinize saygılar sunuyorum
--------------------------------------------------------------------------------
selim

04-09-2001 21:50:11