Konu: facebook
Mesajı Okuyun
Old 20-01-2008, 11:18   #79
Academic

Facebook konusunda çekincelerim var. Sanal alemde kimlik bilgilerinin paylaşılmasının çok da güvenli olmadığını düşünüyorum.Eski dostlarınızı bulabilmeniz için gerçek bilgilerinizi girmek durumundasınız. Amacınız buyken kendinizle ilgili bilgileri paylaşmamak olmaz ama öte yandan da güvenliğinizi tehdit eden bir duruma kucak açmış oluyorsunuz. Bu tam bir ikilem. Eski dostların aranıp bulunmasında ise yine şu düşünceyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Madem dosttular neden koptular? Koptuk. Demek ki geçmişte kalmışlar. Zamanında okuldayken bile aranızın çok iyi olmadığı ya da az paylaşımda bulunduğunuz insanları arayıp bulmak çok anlamlı gelmiyor bana. Çok iyi anlaştığınız ve paylaşımda bulunduklarınızla zaten görüşüyor olmalısınız. Ben de denedim Facebook u bu arada. Baktım saçma sapan mailer geliyor ve panonuza istemediğiniz resimler yapıştırılıyor. Her gün bunu takip edip de temizleyemem diye düşünerek bir süre sonra kapattım.Teknoloji değildir elbet kötü olan. Bunun kullanım amacıdır. Siz ne kadar amacına uygun kullanmaya çalışsanız da istismar etmeye çalışanlar olabiliyor. Üstelik Facebook bilgilerinin satılacağına ilişkin bir haber okumuştum. Kapattım kurtuldum