Mesajı Okuyun
Old 10-04-2010, 22:26   #35
eser_29

Barolar tarafsız olmalı bence. Bugün X barosu XX siyasi görüşü lehine hizmet ediyorken Z barosunun da ZZ barosu lehine hiznet ettiğini gözardı etmemeliyiz. Söz konusu örnek çok bariz,iş oraya gelene kadar tarafsızlığı bozan nice uygulama var. Malum baroyu alakadar etmeyen bir çok "siyasi" dava var sırf yandaşlık uğruna açılan.Ben kendi bağlı olduğum baronun sitesine girdiğimde habire başkan şu mevzuda bunu dedi başkan bu mevzuda bu görüşünü beyan ettiden öte bir elle tutulur icraat göremiyorum. Olay tamamen tarafgirlikle alakalı. Seçimlerde dahi grupların isimleri siyasi ! Hatta öyleki seçimde farklı görüşten grupla ittifak yapıldı diye salt siyasi bağnazlıktan ötürü YYY grubu ikiye bölündü. Kimse kimseyi kandırmasın ve konunun içine yasadan kaynaklanan taraf olma halinden bahsetmesin. Bugün ülkemizde hemen her kurumda olduğu (ama olmaması gerektiği) gibi siyasi kaygılarla hareket edilip ona göre yönetim belirleniyor. Düşünün hadi barolar hukuk ile alakalı falan deyip taraf olabilir diyelim. Yahu haberlerde okuduğum kadarıyla Konya Tabipler Odası seçimlerinde bile siyasi gruplar olaya el atmış. Tabiplerin siyasetle ne alakası var ? Bu günümüzde ülkemizin geldiği üzücü noktayı gösteriyor. Konu başlığına gelirsek, evet barolar tarafsız olmalı !!! Ama bu zihniyetlerle mümkün değil. Ha xx zihniyeti ha zz zihniyeti. İsimler değişir sadece, sistem değişmedikçe manası yok hiç birşeyin.