Mesajı Okuyun
Old 27-02-2002, 20:11   #1
alper

Varsayılan Bankadan Ödenen Faturanın Telsimde Ödenmemiş Gözükmesinden Doğan Anlaşmazlık

Telsim cep telefonu abonesiyim. Temmuz dönemi için gelen son ödeme tarihi 20.08.2001 tarih ve 15.310.000.- TL'lik faturamı tatilde olmam sebebiyle Ziraaat Bankası Bozyazı Mersin Şubesinden 13.08.2001 tarihinde 15.950.000.- Tl olarak yatırdım. Tatil dönüşü telefonumun kapalı olduğunu anladım. Telsim Müşteri temsilcisi ile görüştüğümde borcundan dolayı kapalı olduğunu borcu yatırmam halinde açılacağını belirttince sözkonusu borcun bankadan son ödeme tarihinden önce ve fazla olarak yatırıldığını beyan ettiğimde banka dekontu üzerinde yer alan referans numaralı faturanın tarafıma ait olmadığını söylemiştir. Ben ise fatura elimde olmadığından referans numaralarını karşılaştırmamın tatilde mümkün olamıyacağını fakslıyacağım yazı ve dekont fotokopisi ile mahsuplaşmanın yapılarak telefonumun açılmasını istediğimde bu şekilde mahsuplaşmanın yapılamıyacağı öncelikle Temmuz faturasını tekrardan ödemem gerektiğini ve ödememden sonraki aylarda mahsuplaşmanın yapacağım görüşmelerden yapılacağını bu arada gecikme ve açma kapama gibi ücretlerin tarafıma yansıtılacağını belirtmiştir. Ben olaya çok kızdığım için ikinci bir ödemeyi bu tarihe kadar yapmadım. Çevremden aynı olayın birçok kişinin başına geldiğini de duyunca yatırmama kararı aldım. Fakat bugün Telsim Avukatlarından bir uyarı mektubu geldi. Sözkonusu faturayı 10 gün içinde ödememem halinde dava açılacağı ve dava sonucunda Avukatlık ve diğer ücretlerin tarafıma yansıtılacağı belirtilmektedir. Faturayı ödediğim halde acacakları bu dava aleyhime sonuçlanırmı? sözkonusu uyarı mektubuna nasıl itiraz etmeliyim ? Kendi sistemlerinden kaynaklanan bu hatadan dolayi gecikme ve açma kapama ücretleri gibi isteme hakları varmıdır. Lütfen bu konularda acil bilgi verirseniz sevinirim. Saygılarımla

03-10-2001 16:09:08