Mesajı Okuyun
Old 19-06-2009, 23:39   #65
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Bu foruma yazmak zor aslında... Mutlaka yazmayı unuttuklarınız ve hatırlayınca üzüldükleriniz olacak çünkü.

Kısaca aklımdan geçen ilkleri yazayım, ben de daha sonra devam eder, eklerim (Av.Ufuk gibi, harika fikir )

THS deyince akla elbette ilk olarak Admin geliyor, hemen ardından da Armağan Konyalı, en azından benim için öyle oluyor Her ikisi de sabır timsali ve aklın sesi. (Sayın Konyalı farklı olarak biraz da duygusal, şair ne de olsa ) Her ikisi de zor zamanların adamı. Serin ve objektif bakış sahibi. Sorun çözücü, bir o kadar da mucit. Admin akıl, sağduyu ve teknolojiyi, Konyalı aklı, yüreği, sezgileri ve insana dair tecrüberini harmanlayarak, nokta koyuyor ya da yola çıkıyor.

Sayın Karaca, tanıdığım en zarif insanlardan. Sayın Konyalı'yla ortak pek çok kişilik özellikleri var, en azından ben öyle düşünüyorum. Centilmen, sevgisini, saygısını sunmakta cömert. Düşünceli ve daima nazik...

Sayın Yücel Kocabaş... Benim için onun hiç tanımadığı İsmet Abimden farksız. -İsmet Abi, mesleğe başladığımda bana deneyimlerini sunmaktan çekinmeyen, stajı yeni bitmiş genç bir avukatın sorduğu absürd soruları bile güleryüz ve babacanlıkla karşılayan ve o gün de bugün de, "Gayrimenkul Hukuku" dendiğinde başım ne zaman sıkışssa aradığım kişidir- . Yücel Bey de ne yazmışsa doğrudur, bunu herkes için söylemek, hatta bilgisi kuvvetli başka herhangi biri için dahi her zaman söylemek; mümkün olmaz, önemli.. Daha da önemlisi, mütevaziliğini cömertlikle birleştirerek, herkesle paylaşması, bilgide hazine sahibi olduğu kadar, paylaşmakta da cömert olması. Bu cümleleri aslında sayın Ö.Erol Yavuz için de tekrar edebilirim, ancak o Sayın Kocabaş kadar vakit ayıramıyor ne yazık ki...

Sevgili Saim -Soyadı olmadığı için sayın yazamadım-, sevilirken sayılması; deneyimli ve özellikle yaratıcı hukukçuluğunu, zor zamanlarda mesaj ekleyerek her zaman sergilememesinden kaynaklanıyor. Bankalar Hukuku, Ticaret Hukuku, Off-Shore üzerine yazılmış kitapları bile var ama; THS de hiç bir yerde mütevazilikten caymış bir yanıtını bulamazsınız. Yazdıklarını zaman zaman geri dönüp yeniden okumanız gerekir, çünkü salt hazır bilgiyi sunmaz yanıtlarında, mevcut ve hazır bilgiyi zaten bildiğinizi varsayar yazarken, üzerine kendine ait yeni görüşlerini inşa ettiği bir sonraki adımın bilgilerini okursunuz. Hukukçudan dahi olmaz dendiğine bakmayın.

Sevgili Engin... Soyadı da var ama o sevgili Engin. En genç yetenek. Hızla yol alıyor hukukun engin denizlerinde. İnsanlığı hukukçuluğundan önde. Beklemeden vermeyi sever, karşılıksız yardımda bulunmaktan çekinmez. Sizi tanıdıkça şaşırtır, yaşının üzerinde olgun, yılları hiçe sayarcasına başarılı. İleride zamanı olacak da onu sitede bulabilecek miyiz emin değilim. Ama biz onu hiç bir yere bırakmayız

Sevgili Av.Ufuk... KAHDEM evet, önce KAHDEM le gelmiş çoğumuzun aklına. Benim içinse Av.Ufuk, yüzünü hiç görmediğim DOST. Zeki, çok zeki ve matematik zekası kadar duygusal zekası da yüksek, özverili, her şeyden önce sıcacık ve insan... Hiç ummadığınız bir anda uzaktan elinizi tutuverebilme yeteneğine sahip. Yalnız dost, yalnız hukukçu değil, sitede dolaşırken bir başka forumda görüyorsunuz ki şair, bir diğerinde filozof. Bir gün yüz yüze de görüşeceğiz bu güzel ve donanımlı dostla inşallah...

Sitenin en iddialı üyesi, biz tembeller kayıpken de görevini aksatmayan vefakar ve cefakar yönetici arkadaşım, sevgili Suat Kah hırçın, kah neşeli... Azimli, sebatkar, çalışkan... Kendine ve uğruna baş koyduğu davalarına inancı tam. En şair kim yarışmasında da korkarım bir gün bana maça valesi çıkaracak

Sayın Gemici. Muazzam entellektüel bilgi dağarcığını, tecrübeye dayalı bilgileriyle harmanlayarak yeni ve şaşırtıcı biçimde objektif bakış açılarıyla sunan, yerel olanla olmayanın gözlemini yapabilme yeteneğine sahip, farklı, sıradışı gelebilecek, benim içinse aklın ve gözleme dayalı bilgilerin sesini mesajlarına yansıtan ve daima yeni perspektifler sunan, serin aklın sesi.

Sayın S.B.Akyüz, tanışmadığımız halde en sevecen bir başka ses. Siteye son zamanlarda sık giremediğim için çok tanımadığım ama en tanımadığım halde en yakın gelen bir başka ses.

Sayın Adnan Koray. Sakin, ön planda olmak arzusu taşımayan, ama bayrağı teslim etseniz, söz gelimi THS yi, en ilerilere kararlılık ve başarıyla taşıyabilecek isim. Sağduyulu, sakin, analizci...Hani karman çorman görünen bir davayı ayrıştırıp doğru kararı size sunar, keşke hakim mi olsaydı?

Ve en savaşçı: Sevgili Ömer Kavili... Adımın anlamını da anlamlandıran kişidir ayrıca. İzmir toplantısında klasik olarak "Şehper ne demeeek?" sorusu yöneltildiğinde, ben yine yılgın biçimde "Kuş kanadındaki en uzun tüy" yanıtını isteksizce verdiğimde, gülümseyerek konuya girmiş ve yanıtlamıştı: "Biliyor musunuz Şehper hanım, oka yönünü veren de en uzun tüyüdür" dediğinde "Evreka!" deme şansını yaşatmıştı bana En savaşçı hukukçuluğu ve bu uğurda en çok sanık sıfatı alan avukat oluşu, biliyoruz ki mesleğimizi sayesinde ilerilere taşıyacak.

Ve elbette en genç akademisyen; Özge Yücel. En kuralcı, en Türkçe, en sabırsız, en heyecanlı. Bu da onu en başarılı isimlerden biri yapacak ileride.

Çok isim var, enle başlanabilecek şüphesiz. Ama işte bu mesajın başında yazdığım gibi Ne demiştin sevgili Ufuk dostum; zamanla devam ederiz