Mesajı Okuyun
Old 13-02-2005, 13:52   #17
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Gaziantepli genç aşkını
bilboardlara yazdı

Gaziantepli bir aşık, sevgilisinden ilgi görmeyince, kentin çeşitli bölgelerinde yer alan bilboardlara, ''Vefasıza Mesaj'' başlıklı şiirini asarak yanıt istedi.

Gaziantep'te günün konusu haline gelen ilanın, kimliği açıklanmayan, ancak bir sanayicinin 22-23 yaşlarında olduğu bildirilenoğlu tarafından bir reklam ajansına verildiği belirtiliyor.

Atatürk, SSK, İstasyon, Hürriyet ve Fevzi Çakmak bulvar, cadde ve kavşaklarındaki bilboardlara bir hafta süreyle asılacak ilan karşılığında reklam şirketine 375 milyon lira ödeyen genç aşık, ''Vefasıza Mesaj'' adını verdiği şiirinde sevgilisine şöyle sesleniyor:

''Ben senin gözlerini başka sevgilerde arıyorum!
Sense; artık benim sevgimi başka gözlerde arayacaksın!..
Hep böyle suskun musun;

Yoksa bir cevap bile veremeyecek kadar bencil mi?
Berfin'e...''

''KIZLAR SEVGİLİLERİNDEN BÖYLE İSTİYOR''

Reklam ajansı yetkilileri, zaman zaman böyle ilan aldıklarını, ancak bu kadar büyük ve geniş bir kesime sesleneneni ilk kez sergilediklerini söylediler.

Genç bayanların sevgililerine sitemlerini iletirlerken, ''adam olsan aşkını bilboardlarda duyururdun'' dediğini belirten yetkililer, cep telefonuyla geçilen mesajlar, internetten yapılan aşk duyuruları ve e-maillerin artık yeterli gelmediğini, çılgınlık yaşamak isteyenlerin bilboardlara ilan yöntemini daha bazla tercih ettiklerinikaydettiler.

İLANLA EVLENME TEKLİF ETMİŞTİ

Öte yandan, geçtiğimiz yıl Aralık ayında benzer bir ilan olayı da Kayseri'de yaşanmıştı. Kayserili bir genç, kentin 3 ayrı yerindeki ilan panolarına, ''benimle evlenir misin?'' yazısını yazdırmıştı.

Hürriyetim.com