Mesajı Okuyun
Old 17-11-2016, 13:55   #5
Pınar demir

Varsayılan Dış protezi

Merhaba. Ben 2010 yılında protez yaptırdım çok ta memnundum fakat daha sonra dis etlerim kizarmaya basladi arada kanama ve sizlamalar da oluyor du dış eti doktoruna gittim dış taslarim temizlendi protez sokuldu çok baskı yaptığı için protez kanamalar oluyor mus 2 tane de köprü var di birine dikiş atti dış eti uzmanı çok ilgilendi tedavi etti ve protez e yolladi ölçü alındı prova ya gittigim de protez olmadı tekrar düzeltildi takmaya gittiğim de porselen kırıldı tekrar bir hafta ertelendi sonra ise dış rahat değil deme me rağmen alışır sin dediler ve Dé taktılar kendi kullandığım eski porselen 3 parça dan oluşuyor du eski doktorum onu kullanamazsın on dişler önde olduğu için fazlasi ile baskı yapar arkadakiler dedi ve 3 parça yapmış ti yeni doktoruma durumu anlattım fakat iki parça yaptı ve böyle daha rahat kullanırsın dedi dışım takıldı o gün yemek iyemedim sağ taraf in arka dışı çok değiyor du ve sol taraf hava da kalıyor du ve dışım in iç kısmında bir değişik bir şey hissettim ora da porselen hafif bir kırılmış gittiğim de ertesi günü sağ dışı indirdi torpuleyerek o kırık oluşabilir şekil verirken dedi hata değil o dedi ben 2 ay dir geçici olmadan yaşıyorum yemek iyemiyorum su içemiyorum doğru düzgün ve gittiğim de dövmedigi kaldı üstelik konuşmama engel oluyo yeni dişler ne yapmam lazım nasıl bir yol izlemem lazım ne olur bi akıl verin xxx ağız ve diş merkezinde yaptırdım dişleri mi