Mesajı Okuyun
Old 21-08-2017, 17:58   #2
Admin

Harcama size ait değilse ve şifreli ödeme sistemi de kullanılmadıysa, niçin bankaya itiraz da bulunmadığınızı tam anlayamadım. Bu tip itirazlar hemen her zaman olumlu sonuç veriyor ve banka ödemeyi iptal ediyor. Böylece satıcı şirketle de şu anda yaptığınız gibi bizzat muhatap olmanız gerekmiyor.

İcra takibinize itiraz edilmesi sizin açınızdan çok olumlu bir gelişme değil. Satıcı şirket bu harcamayı gerçekten sizin yapmadığınızdan emin olsa size ödemenizi iade eder, alıcının üzerine gider diye düşünüyorum. Bu şekilde hareket etmediklerine göre size karşı hukuki yönden sonuç alacaklarını düşünüyorlar gibi duruyor.

Eğer harcamanın sizinle bir bağı yoksa (ve şifreli ödeme sistemi de kullanılmadıysa), artık geldiğiniz noktada mecburen itiraz iptalini isteyeceksiniz. Daha önce başvurmadıysanız bankaya da halen itiraz edebilirsiniz diye düşünüyorum ancak sanıyorum gecikme nedeniyle bu yoldan artık sonuç almanız güç olacak. Aynı şekilde sizin kartınızla alışveriş yapan hakkında da suç duyurusu yapmayı değerlendirebilirsiniz.