Mesajı Okuyun
Old 14-05-2011, 23:17   #113
mehmetdemirlek301

Olumlu Meslek onurunun yılmaz savunucusu

Sayın Üstad Ömer Kavili'nin avukatlık mesleğinin onur ve saygınlığı için verdiği uzun soluklu mücadele birçok meslektaşımız tarafından bilinir.O kadar simgesel ve semboliktir ki şu davadaki tartışma.Davadaki konu meslekteo olmayanlar için çok basit gibi görünebilir.Savunma mesleğinin önündeki dağ gibi engelin altındaki küçücük bir tümsektir sayın Kavili'nin verdiği mücadele.Ama kimse o tümseği aşmaya cesaret edemez iken sayın Kavili, tek başına o tümseği aşmaya karar vermiştir.O tümsek 1 kere aşıldıktan sonra geriye kalan koca dağı aşmanın aslında o tümseği aşmaktan daha zor olmadığını anlayacağız.Meslek onuru için verilen bu mücadeledeki kutsallığı kavramaktan yoksun, söylenen binlerce cümlenin içindeki 1-2 kelimeye takılan anlayış var oldukça (Ben sayın Kavili'nin iddia edildiği şekliyle böyle bir cümle sarfedeceğine inanamam, zira o birikime sahip bir insanın böyle basit ve kaba bir cümle kurmasına ihtimal vermiyorum, bunu ima etseydi dahi bunu güzel cümlelerle süsleyerek sunardı) o tümseği aşmak tek başına Ömer Kavili'yle mümkün değildir.Kitlesel dayanışma olmadıkça bir yere varamayacağız.Sayın Kavili'yi kurumsallaştırmaya çalıştığı bireysel mücadelesinden dolayı kutluyor ve örnek alıyorum.Saygılarımla...