Mesajı Okuyun
Old 30-09-2009, 11:55   #1
Konuk-Çocukluktan nasibini alamamış

Varsayılan Şizofren babaya vasi olup anneden boşanmaya vekalet edebilir mi?

Merhaba;
Babam yıllardır şizofren ve tedaviyi reddeiyor. Artık onunla yaşamak çekilmez hale geldi annem için. Aile diye bişey zaten yılardır ortada yok. Sözlü olarak devam eden şiddeti geçmiş yıllarda dayak olaylarıylada damgalanmıştı. Artık büyük küçük yakın tanımadan her an birilerine sövüp bağırıp oturuyor evde ve anneminde dışarıda bir hayatı olmasını önlemek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Akrabalarla ve hatta kendi annesi baabsına bile demediği şey kalmıyor.Anneminde benimde ruhsal olarak durmumuz çok kötü. Her gün böyle bir insanla ilgilenmek kolay bir durum değil. Yıllardır anneme boşanmasını öğütledim durdum ama şimdi öğrendim ki biri vekalet etmedikçe babama dava açamıyor muş . onun yerine ben vekalet edip bu davanın sonuçlanmasını sağlayabilirmiyim. Benim babam olduğu için mecburen her şekilde benim bağllantım onunla sürecek ve onu takip edeceğim zaten. 30 yaşında işi gücü olan bir insanım allaha şükür. Onun parasını istemyorum ama akrabalar tarafından kullanılmaması için benim nezaretimde yaşamına devam etmesini ve annemden boaşnmasını sağlayabilirmiyim ? Teşekkürler şimdiden yardımlarınız için.