Mesajı Okuyun
Old 03-04-2015, 22:55   #8
skaramaske

Alıntı:
Yazan avmurat
Değerli meslektaşlarım, 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanununun 61.maddesi şu hükmü içermektedir:
"Süresi içinde ödenmeyen yıllık aidat ve katılma payları için esnaf ve sanatkârlar meslek kuruluşları yönetim kurullarınca verilen kararlar ilam hükmünde olup icra dairelerince yerine getirilir."
Müvekkilim odaya kayıtlı olup odaya kayıt şartlarını taşımamaktadır.Oda kaydımızın geriye dönük olarak silinmesi için odaya başvurduk ancak kabul edilmedi.Şimdi haksız yere kayıt edildiğini düşündüğümüz döneme dair aidatları ödemek istemiyoruz ancak yasanın yukarıdaki maddesi karşımıza çıkıyor.İİK'nun ilamların icrasında icranın geri bırakılması için şartları malum:İtfa, imhal, zamanaşımı.Bu şartlara uymayan itirazımızı nasıl yapabiliriz.İİK m.33/son hükmünden başka bir imkanımız var mıdır?5362 sayılı yasada ilam yerine geçen bu belgeye karşı bir itiraz yolu da düzenlenmemiş.Cevaplarınız için teşekkürler.Saygılarımla.

Sayın av.murat sizin yıllar önce karşılaştığınız problemle ben yeni bir avukat olarak şimdi karşılaşıyorum. 22 yıllık aidat borcu ölmüş esnaftan talep ediliyor acaba bu yıllar önceki olayı nasıl bir sonuca bağladınız? bir çıkş yolu var mı ?