Mesajı Okuyun
Old 13-03-2009, 11:19   #60
av_fguz

Arkadaşlar aslında konu açıldığından bu yana farklı yerlere gelmiş ama asıl benim üzerinde durduğum husus şu;Ben serbest çalışan bir avukatım.Bir baroya bağlıyım.Bu baroya neden bağlıyım,neden aidat ödemekteyim.Baro başkanlıkları neden ücret tarifesinin uygulanırlığı hakkında herhangi bir girişimde bulunmazlar.İşleri başlarından aşkın olduğundan mı?Peki baronun görevi değilmidir bu?Ben büromda oturduğum yerden sırf tarife fiyatından ücretimi ve mahkeme masrafını istedim diye "ya kardeşim bedava bakan avukat bile var ne parası istiyosun sen kalk bilmem kime gidelim" diyerek kalkıp giden ve gerçekten de o bilmem kime vekalet veren vatandaşlara ne yapabilirm ki?En fazla yapabileceğim yasak kardeşim tarifenin altında iş alamam veriyosan paramı işine bakarım demek olur.Alacağım cevap ise "falanca avukat çek bile kırıyo sanamı kaldık" olacaktır.Bu durumda ben ve benim gibi az sayıda prensipli avukatın halide tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış sözüne uyacaktır.Demek ki ben oturduğum yerden bu durumla mücadele edemem.Benim baro başkanım beni korumalıdır.Konu açılırken ileri atılan görüş oldukça mantıklı ve uygulanabilir bir husustur.Neden olmasın?