Mesajı Okuyun
Old 19-07-2006, 19:41   #14
Brusk

Bu olayla ilgili ceza tahkikatı devam etmektedir. Hatta bu olayla ilgili 3 kişi tutuklanmıştır. olay tamamen iki taraf arasındaki husumeten kaynaklanmış ve olayda şahsıma yönelik doğrudan bir saldırı yoktur.
Fakat olayda polisin bir ihmalinin olduğu kesindir. Ben burada sadece gerçekten yaşadığımız bir olayı çok açık ve sohbet eder bir uslupla dile getirmeye çalıştım. yoksa ne sitedeki değerli arkadaşlarımızın görüş belirtmesi gibi bir beklentim nede olayı abartma gibi bir kastım yoktur.

Fakat burada asıl dikkat çekmek istediğim konu bir Avukatın ne şekilde çaresiz kaldığını dile getirmekti. Şöyleki,
1-Bir adli olayla ilgili tahkikat yapılıyor ve siz orada tanık dinlenmesini istiyorsunuz C.Savcısıda uygun görüyor bu talebinizi ancak tanıkları emniyet müdürlüğünde ifadelerinin alınması mümkün değil bunun sebebi ise çok gülünç "ifade alabilecek polis memuru yok ve telefonuna ulaşılamıyor. Tanıklar bu gün gitsin yarın gelsin." burada tartışılması gereken husus polisin bu tavrı yani emniyet müdürlüğünde nasıl olurda ifade alabilecek bir polis mumuru olmaz. İşte polisin bugün gidin yarın gelin şeklindeki umursamaz tavrı yüzünden gerçekten bugün gidip yarın sabah gelen tanıklar olayla ilgili olmadıkları halde sırf işleri yarına kaldığı için yaralandılar. olay bu gerçekte anlattığım gibi hadi çıkın işin içinden. Polis o gün yani 14.7.2006 tarihi gününde ifadeleri alsa ve evrak tamamlanıp csavcıığına yetişse hiçbir sorun kalmayacak. Bu durumda biz şikayetçi olsak ne değişir acaba...hiçbir şey değişmez ben bunu defalarca denedim.
2-Kurşunlama olayında yaralı kişiler(müvekkil taraf) emniyet müdürlüğünün binasına girmeye çalışıyor ancak bu kişilerin bina içine girerek korunmalarına polis, içeri giremezsiniz diyerek mani oluyor. Tabu bu durumu bana soran müvekkilime bunu mantıklı bir dille izah edemedim.
Konuyu iç işleri bakanlığına bir müracaatla bildireceğim. Umarım netice alırız.

Mesajı neden sildiğim konusuna gelince, bu olayda ben konuyla ilgili öfkemi dile getirirken birinin bununla ve yazdığım ifadelerle alay etmesi üzüntümü iki katına çıkardı işte silme sebebim bu. Bu konu teorik tartışmadan uzak bir sohbet konusu eminim her meslaktaşım bunun gibi sıkıntılar yaşamıştır diyerek konuyu forma taşıdım. Hepinize iyi çalışmalar saygılar...