Mesajı Okuyun
Old 15-08-2013, 15:50   #313
gül gezen

Sayın meslektaşlarım bu yasa iptal olur mu olmaz mı bu garabet ne zaman son bulur bilinmez. Avukat olarak şimdi derdest davalarımıza ne yapmamız gerekiyor, bu konuda benim kafam çok karışık.
Bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak istediğim bir konu var. Yardımcı olur görüşlerinizi bildirişeniz çok sevinirim. İstanbul Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesinde bir kamulaştırmasız el atma dosyam var. Daha önceden müvekkil idareye uzlaşmak üzere dilekçe vermiş fakat idare sessiz kalmış. süre dolduktan sonra davamızı açtık. Keşfe karar verildiği halde yeni torba yasadan dolayı keşfimiz ertelendi. Bu durumda ben idareye ve mahkemeye ( daha önce uzlaşma talebi olduğu halde) uzlaşmak istemediğim yönünde bir dilekçe vermeli miyim?
İkincisi uzlaşmak istemediğimi bildiren dilekçeyi yasada belirtilen süre içerisinde vermek zorunlu mu zira yasa; dilekçe verebilirler şeklinde bir ifade kullanmış yani emredici değil. Eğer bu şekilde bir dilekçe vermezsem; duruşmam yasanın belirttiği süreden baya sonra mahkeme bana ek süre verir mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...