Mesajı Okuyun
Old 22-12-2010, 21:56   #1
Av. Fatma B

Varsayılan İlamlı İcrayı borçlu avukatının çekildiği iddiası ile tebliğ almaması

İyi akşamlar,
İş Mahkemesinde açmış olduğumuz İşçi Alacakları davasını kazandık. Davalı kendisini avukat ile temsil ettirdi. Bizde İlamlı İcrayı borçlu(davalı) nın avukatına gönderdik. Avukatın sekreteri tebliği almış, akabinde borçlu avukatı İcra Mahkemesine gelerek dosyaya dilekçe ve ekinde de gönderdiğimiz İlamlı İcrayı sunmuş, Dilekçede de özetle "davalının icra safhasında avukatlığından çekildik dolayısıyla bize tebliğ edilmemeliydi,fakat sekreter bilmeden ilamlı icrayı tebliğ almıştır, ekte ilamlı icrayı da sunuyorum " demiş.
Burada avukatın iddiası doğru mu? İcra müdürü ile görüştüm, avukat hanım çekildiği için asıl borçluya göndermeniz gerek dedi. Akabinde İlamlı İcraya neden olan İş Mahkemesine gittim acaba oradan da çekilmişmi diye karar çıkana kadar çekilmemiş fakat bundan sonra isterse çekilebilir diyor memurlar. Ben Avukat arkadaşımızın özellikle icra takibini uzatmak amacı ile de böyle bir yol izlemiş olabileceğin düşünüyorum. Çünkü İş Mahkemesinde karar çıkmış ve orada da avukat olarak adı geçiyor, çekilme yok. İcra dosyasına sadece beyanda bulunmuş, Şimdi ben napmalıyım? Teşekkürler