Mesajı Okuyun
Old 07-12-2006, 10:57   #9
turbo

Merhaba,
Benim görüşüm, bir meslek yada uğraşının sadece gelir getirdiğinde yada başarılı olunduğunda(ki bu durum tartışmalıdır, kime ve neye göre başarı) sevilmesi, pek de doğru bir tavır olmadığıdır.
Şöyle ki, eğer içinizde bir şey varsa, yada inanıyorsanız o zaman yaptığınız işi seversiniz. Buradaki asıl nokta doğru olan şeyi yaptığınıza dair inanç ve güvendir. Bundan bir getiri kazanmak ve geçiminizi sağlamak elbette ki önemli ve gereklidir. Fakat bizim için önemli olması gereken, yaptığımız işten ne kadar çok para kazandığımız yada kazanmadığımız değil, o işi ne kadar doğru, güzel ve diğer insanlar için yararlı bir şekilde yerine getirdiğimizdir.
Bir sanatçı gibi düşünürsek, geçmişe baktığımızda bir çoklarının yaşamlarında değerlerinin anlaşılmadığı ve büyük bir talihsizlikle sefalet içinde hayata gözlerini yumduklarını görürüz. Ancak bu demek değildir ki, mutlu değillerdi ve yaptıkları işi sevmiyorlardı.
Kısaca, söylemek istediğim, ne kadar kazandığımız yada kazanmadığımız değil, işimizi ne kadar doğru yaptığımızdır. Ben mesleğe yeni başlamış biriyim ve tahmin edileceği üzere çok iyi bir gelirim olduğu söylenemez. Yine de ilkeli ve disiplinli olduktan sonra elbette ki maddi sıkıntılarımızın da bir gün biteceğine inanıyorum.
Bence, ilkeli ve disiplinli olmak, bir avukatın sahip olabileceği en iyi reklamdır.