Mesajı Okuyun
Old 09-02-2008, 22:04   #9
pir_i fani

Arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.Katibini söyle sana nasıl bir avukat olduğunu söyleyeyim.Mesleğinin bilincinde olan bir avukat üç beş günlük süre için üç beş liraya üç beş zamanda katip alıyor, işten çıkarıyor yenisini alıyor. v.s. v.s. hangi avukatın katibi hangi kişi.Demek ki bu katipler resmi dairelere verememişler o güveni. Öyle katipler var ki.Anlatmak istemiyorum.Çalışma sitillerini.Yakışık almayan bisürü davranışlarını.Anlatmadıklarımın yanında, anlatacağım şu iki şey, avukat katiplerinin bir kısmı hakkında geçerlidir.Baro pulunu vekaletnameden yırtıp tekrar kullananı, masanın üzerinden posta pulunu çalanı, dosyadaki dilekçe fotokopisi için evrakın dosya telinden cırt diye çekilerek alınması, adabıyla düzgünce alınmaması.Resmen evraka özensiz davranılması v.s. Avukat katiplerine yetki verilmeli elbet.Ama SORUMLULUK da verilmeli.Muhatabımız çoğu zaman avukat değil, katibi oluyor zaten.Sanki katip avukatın dublörü....İcra işi için söylüyorum.. Uzattım biraz. iyi çalışmalar