Konu: Ceza davası
Mesajı Okuyun
Old 26-10-2011, 12:52   #4
Konuk

Varsayılan Davanın sonucu ve seyri nasıl olur ?

İlginiz ve cevaplarınız için değerli hukukçularımıza teşekkür ediyorum. İnternetten sorguladığımda bir önceki davada verilen Hükmün Açıklanmasının Geri bırakılmasının kararının henüz kesinleşmediğini gördüm. Bu kararın gireceğimiz diğer davadan önce kesinleşmesi için ne yapabilirim. ? Ayrıca ; ilk davanın tarihi yani HAGB kararı verilen davanın açılış tarihi ikinci gireceğimiz davanın açılış tarihinden sonraki bir tarihtir. Bu şart ve koşullarda kendisi berat edebilir mi ? Ben ceza almasını ısrarla istiyorum. Çünkü kendisinden defalarca fiziksel ve psikolojik şiddet gördüm. Halen psikolojik şiddetleri de devam etmektedir.

Son olarak ; bu siteyi okuyan hemcinslerime haddim olmayarak bir tavsiyede bulunmayı isterim.Çünkü ben maddi ve manevi anlamda çok güçlü bir durumda iken avukatlarımın tavsiyelerini dinlemediğim için şu an hem maddi ve hem de manevi anlamda çok muşgül ve zor durumdayım. Sizler eğerler avukatlarınız var ise ve buradaki hukukçularımızın tavsiyelerini mutlaka dinleyin. Eşiniz size bir kez fiziksel şiddet uyguladı ise bunun devamı mutlaka geliyor. Ben çok kereler affettim. Aile birliğimiz sona ermesin diye. Ancak karşı taraf bunu benim kendisine karşı bir zayıflığım olarak nitelendirdiği ve devamlı affedileceği mesajı aldığı için şiddetlerine devam etti. Ben de zaten bu yüzden ceza almasını istiyorum. Beni öyle bir hale getirdi ki çalışan bir bayan olmama rağmen avukat dahi tutacak maddi gücüm kalmadı. Ve kendisi bana hiçbir şekilde maddi yardımda bulunmoyur, çocuklarada . Bu nedenle eğer eşiniz size fiziksel yada psikolojik şiddet gösteriyorsa affetmeden önce iyice düşünün. Herhangi bir yaptırım ve müeyyide ile karşılaşmayan bireyler suç işlemeye devam ediyorlar. Boşanmanız gerekiyorsa boşanın. Ekonomik özgürlüğünüzü elde edin , devam ettirin. Hele ki çocuklarınız varsa vereceğiniz kararlarda onların faydasına olacak şekilde hareket edin. Avukatlarımız müvekkillerinin faydasına olacak şekilde düşünüyor ve tavsiyelerde bulunuyorlar. Onları mutlaka dinleyin.