Mesajı Okuyun
Old 24-03-2008, 11:35   #1
Konuk

Varsayılan Manevi şiddet boşanma sebebi olabilir mi

10 yıldır evliyim 6 ve 1 yaşında iki çocuğum var. Eşimle evlendiğimizden beri anlaşamıyoruz, bir kaç defa kesin boşanma kararı aldım ama eşim değişeceğini vededip yalvararak beni tekrar denemeye ikna etti. İçki kumar gibi kötü alışkalnıkları yok evine bakıyor ama sürekli manevi bir taciz içerisinde. Olmadık konuları büyüterek kavga ortamı yaratıyor, sakin bir biçimde manevi taciz yapıyor. En son olayda çocuklar ağlıyor sonra konuşalım diyerek, ağlayan küçük oğlumu alıp başka odalara gittim, peşimden gelip kapıları zorladı.Orada paralarım var kapıyı kapatamazsın diye bağırdı, paraları koridora attım ama yine peşimi ve konuşmayı bırakmadı. Az sonra yere attığım bozuk paralardan birini oğlum yuttu, eşim onu sallayarak parayı çıkardı.Beni çocuğumun katili olmakla suçlamaya başladı, beni taciz etmek için bozuk plak gibi sürekli aynı şeyi söylüyordu, benim ihmalim yüzünden çocuk ölecekmiş. Sinirden çıldırıp ona 4-5 defa gelişigüzel vurdum. Şu anda benim deli olduğumu, boşanma davası açarsam çocukları elimden alabileceğini, beni delilik, şiddet uygulama ile suçlayacağını söylüyor. Onunla yaşamak eziyet durumunda ama çocuklarımı da kaybetmek istemiyorum. Çocukları alıp evi terketsem suçlu duruma düşer miyim?