Mesajı Okuyun
Old 14-05-2018, 15:31   #1
Konuk

Varsayılan evden ayrılma

merhaba, 2014 sonuna doğru eşim evlilik birliğinin temelinden sarsılması diye boşanma davası açtı. Ben davanın reddini istedim. Çocuğumuz olmadı. 2,5 yıl evli kaldık. Dava 2016 ortasında boşanmalarına diye sonuçlandı. Kararı temyiz ettim Ağustos 2016 da). neredeyse 2 yıl olacak temyiz den hala bir karar çıkmadı. Bu arada ben, eşimin kendi adına evlilik öncesi alınan evinde oturuyorum. Dava açıldığında mahkeme, evde oturma ve eşyaları kullanma hakkını bana vermişti.Dava süresi boyunca oturdum hala oturmaktayım. Yalnız nerdeyse 4 - 5 yıl oldu. Çok sıkıldım. eşim de geri dönmedi...Eşimin ailesi de evden çıkmamı uzun zamandır istiyorlar. Bu evi eşime ailesi almış galiba. Her neyse ben de artık bu evde oturmak istemiyorum. 2 ay sonra evden ayrılmak istiyorum. Şimdi sormak istediğim ; evden nasıl ayrılmalıyım ? Eşyaları bırakacağım, tek getirdiğim çeyizimi ve birkaç sonradan aldığım ıvır zıvırı götüreceğim. Eşim yurtdışında çalışıyor. Kendisinin ben de telefon numarrasıda yok. Ailesine mi bildirmeliyim ? Ya da eşimin avukatına mı haber vermeliyim ? Anahtarları teslim etmeli miyim ? Eve bir zarar vermedim. Eşyalarıda içinde düzgün bıraktığıma dair bir şahit mi bulundursam ? Kısacası evden nasıl ayrılmalıyım ? teşekkür eder iyi günler dilerim.