Mesajı Okuyun
Old 15-04-2007, 17:13   #45
!! Sedaa !!

bu konuya degındıgınız ıcın öncelıkle tesekkurler..henuz meslegımı ıcra etmıyorum,ogrencıyım 2.sınıfta.Ama degınılen konu acıkcası benımde su an ıcın kafamdakı sorulardan bırı bu yuzden yazma geregı duydum...avukatlık ılk basta benımde dusundugum ve aslına bakıllırsada ıstedıgım tek meslektı,cocuklugumdan bu yanada hayalıyle buyudugum bı gorew yada bılınctı benım ıcın.. hukuk fakultesını kazandıgım ıcın ıkı mutluluk yasıyordum hem hayallerım gerceklestırmek adına hemde hayatım boyunca ıstedıgım tek meslek olan avukatlıgı yapmak adına..ewet tam anlamıyla böyle dusunuyordum takıı fakulteye baslayıp yavas yavasta ısın ıcıne gırene kadar..cok fazla mahkemeye gıtme fırsatım olmadı kı gıtııklerımde de karsılastıgıım seyler ılerdekı meslegım hakkında tekrar dusunmeme sebebıyet verdı.Belkıde aynı fakulteden aynı basarılarda mmezun oluyoruz kımımız hakım ve savcılık allanında kımısı avukatlar,ama nedense statu olarak hep savcı ve hakımlerın asagısında degerlendırılıyoruz en basıtı bı durusma esnasında sankı farklı yollardan gelmıs edasıyla bır hakım yada savcı karsısında duran avukata sesını yukseltıp sert cıkabılıyor,bunu gorunce cok uzuldum hıc böyle dusunmemıstım oysa hepımız adaletsızlıgı yola koymak duzeltmek ıcın alanlarımızın verdıgı sorumluluk ve gorewlerı yerıne getırıyoruzz..bırımız olmadan ısleyemeyen adelet hepımızın oldugu alanda daha saygılı duyarlı sırt sırta ve bırlık ıcınde yurumelı dıye dusunuyorum.. sımdıden tesekkurler..