Mesajı Okuyun
Old 05-02-2014, 01:51   #1
Konuk

Varsayılan Ailenin çocuğa fiziksel ve psikolojik şiddeti ve ihmal

Merhaba,
15 yaşında olan bir okul arkadaşım ailesi tarafından ihmal ve istismar ediliyor. Bu adrese kendisi yazamayacağı için onun bana mesajla yolladığı metni ben yazıyorum:
Alıntı:
'Ailem ve özellikle annem, yaz aylarında beri bana psikolojik şiddet uyguluyor, bana karşı kendisi de dahil herkesi baskıcı, tehdit dolu ve zorlayıcı hale getirdi, birkaç kere tokat attı ve geçen sene okuduğum okulu
değiştirdi 2013'ün Ekim ayında. Evde, okulda, ya da herhangi bir yerde, ailemin baskısı altındayım, sözleri ve bana yönelik tüm davranışları şiddetli. Annemin çok ciddi borçları var, yardım istediğim birkaç kişi onun bu
halinin sebebi olabileceğini düşünüyor borçların. Annem beni evde çalıştırıyor, hastalıklarım ve vücudumda açılan alerji benzeri yaralar var, sık sayılabilecek aralıklarla yanlışlıkla kendimi kesiyorum, ellerim titrediği için, annem beni başka birinin evinde de çalışmaya götürdü ve bir gün boyunca iş yaptırdı. Eski arkadaşlarımla çok zor iletişim kurabiliyorum ve bu okulda da hiç kimse ile konuşamıyorum. Aşağıda anlatacağım şey için ve şu anda olduğum çok zor hal için de psikolojik destek almama engel olunuyor.
Birkaç yıl önce okul arkadaşım tarafından bana uygulanmış bir cinsel şiddet anım var, bunun bana getirdiği ve terapim olmadan geçmesi çok zor olan bir durum yüzünden de evden gidemiyorum ve yasal bir süreç başlatamıyorum.
Ve ailem de hep çevremde, imkan tanımıyor, yardım için bir şeyler denediğimi öğrenirlerse olacaklardan korkuyorum. Ailemin beni getirdiği bu noktada, okulda tacizlere maruz
kalıyorum, ve evde de söylediğim gibi durum, ama gidemiyorum da, çok zorlanıyorum. Bana mail yazarak başlatabileceğim hukuki süreçler ve olabilecekler hakkında bilgi verecek, destek olacak bir avukata çok ihtiyacım var. Yardım edebilirseniz çok minnettar kalacağım, şimdiden teşekkür ederim ilginize.'