Mesajı Okuyun
Old 25-11-2009, 18:53   #1
Konuk

Varsayılan kocamın gelirini nasıl ispat ederim

iyi günler.ben 31 yaşında ev hanımıyım.ekim 2008 de eşimin evine yeleştimve aralık 2008 de resmen evlendik.eşim işportacı.geliri iyi.vergi vermiyor.sadece temmuz ayından itibaren belediyeye cüzi miktarda dükkan kirası veriyor.evimiz kayın valideme ait.aynı zamanda köyde tarlalardan yılda 10 milyar para eşime geliyor.kenarda 35 milyarlık evlenmeden önce edindiği dolarları var.fakat kendi üstüne bir çöpü dahi yok.çünki daha önce iflasetmiş.kredi kartları yüzünden halen daha arandığını söylüyor.maliyeye borcu var.kocamın eski eşi ,ev eşyalarınıicratan kurtarmak için, evin mallarını üstüne geçirmiş ve anlaşmalı boşanma yapmış.3 ay sonrada onu terk etmiş.evde doğru düzgün haczedilecek eşya da yok.lafı fazla uzatmıyayım.eşim dengesiz biri.ve evlendikten 3 ay sonra boşanmak istediğini söylemeye başladıve aylardır çok problemli bir evliliğim var.ben çalışmıyorum.gidebilecek bir yerim yok.eşim boşanma davası bayramdan sonra açacağını ve evi terkedeceğini söyledi.avukatla konuşmuş, ayda 200 tl nafaka dan başka birşey vermeyeceğini söyledi.eşimin geliri en kötü birmilyar oda yılda 3 ay .yazın ve bahar aylarında ayda 5-8 milyar arası geliri var.bunu belgeleyebileceğim tek şey günlük gelir ve giderlerini yazdığı ajandası.avukata sordum onların fotokopisini çektir yeterli dedi.ama başka bi avukatta o defterin kocana ait olduğunu ıspatlamalısın dedi.iide ben nasıl ispatlıycam.yani orada bana verdiği cep harçlığı ayşe 20 tl kızı hatice (eski eşinden olan )50 tl toptancı 1000 tl gibi.yazıyor.(bu arada kızına nafaka bağlı değil ,kendisi kafasına göre para veriyor) bizim herşeyimizi bilen eşimin ablası.kardeşinin suçlu olduğunu biliyor ama ben şahitlik yapmam diyor.ben kocamın gelirini nasıl ispatlarım.ve ispatlıyabilirsem ne kadat tedbir ve yoksulluk nafakası alabilirm.teşekkürler.