Mesajı Okuyun
Old 14-01-2013, 12:20   #9
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan sebepsiz zenginleşme
Üstadım İsmail Ercanın kitabında dava konusu hak veya borcun elbirliği ile mülkiyet dışındaki bir nedenle ortak olması başlığı altında Paylı(Müşterek) mülkiyette de paydaşlar arasında ihtiyarı dava arkadaşlığı vardır yazılıdır.İhtiyari dava arkadaşlığı davacılar arasındaysa dava arkadaşları,davalarını tek bir dilekçeyle açarlar.Bütün dava arkadaşlarının ad soyadı ve adreslerinin dava dilekçesinde ayrı ayrı gösterilmesi gerekir.Zorunlu dava arkadaşlığı kısmında ise şu yazılıdır bir hukuksal ilişkide alacaklı yada borçlu tarafta hak yada borç bölünemez nitelikte ise açılacak davalarda aynı yanda yer alan taraflar arasında zorunlu dava arkadaşlığı vardır kira sözleşmesinde birden fazla kiralayan varsa örneğini vermiş ve akabinde kiralanaın tahliyesi bölünebilen bir borç değildir demiş ancak benim olayımda kira sözleşmesi yok ben yeni maliğim yeni almışım taşınmazı ve 3 ortak yeni almış bu taşınmazı .Kaldı ki zorunlu dava arkadaşlığında dava yalnız biri veya bazıları tarafından açılmış ise dava hemen red edilmez mahkeme davacıya diğer zorunlu dava arkadaşlarını davaya katması veya MUVAFAKATLERİNİ alması için süre verir diğer dava arkadaşları davaya katılır veya Muvafakat verirlerse davaya devam edilir yazılıdır Benim davamda ben en başında alıp koymuşum muvafakatı yanı hakım sürüncemede bırakmak için elinden geleni yaptı kanaatindeyim

Dava dilekçesinde "tek" malikin adı yazıldığına göre, usulüne uygun hale getirmeniz için size süre verilmesinde terslik göremiyorum.