Mesajı Okuyun
Old 21-10-2010, 17:20   #53
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Adnan Koray
Şimdi alıntıladığınız cümlelerde bir yanlışlık yok. HUMK.m.409 gerçekten öyle diyor. Ancak, tebligat kanunun 34. maddesindeki yol kullanılabilir.Burada çıkan sonuç tebligat yapılmadan Davayı atiye bırakmak değil; Davayı atiye bırakmadan da 409'u uygulamanın bir yolu daha olduğudur.

Ben "davayı atiye bıraktığımı" söylesem, mahkeme hakimi en kötü ihtimalle neye karar verecektir."Taraf teşkili sağlanmadığından, dava atiye terk edilemez. Davacı vekiline, davalıya yeniden tebligat çıkarmak üzere posta masrafı vermesi hususunda süre verilmesine" gibi bir ara karar tesis edilmeyecek mi? Ben de tebligat masrafını vermeyip sonraki duruşmaya gitmezsem yine dosyayı HUMK 409'a göre müracaata bırakmayacak mıdır?

Alıntı:
Yazan Av.Adnan Koray
Davayı atiye bırakmadan da 409'u uygulamanın bir yolu daha olduğudur

Aslında o ihtimali de 6 gün önce değerlendirip, Saim Bey ve Nevra Hanım'a sormuşum. Cevap verselerdi, 6 gün havanda su döğmemiş olacaktık.

Alıntı:
15-10-2010, 16:37 #27
Av.Suat Ergin

Sayın Av.Nevra Öksüz size ve Sayın Av.Mehmet Saim Dikici'ye doğrudan cevaplamanız umuduyla soru sormak istiyorum. Ricam, sadece sorduğum soruya cevap vermeniz.

1- Davacı vekili olarak dava açtım. Duruşma günü bana tebliğ edildi. Davalıya edilmemiş. Duruşmaya kadar, taraflar sulh oldu. Duruşmaya ben gitmedim, davalı da gitmed. Hakim neye karar verecektir?