Mesajı Okuyun
Old 29-10-2007, 16:18   #25
iustinianus

beni gerçekten yanlış anlamakta ısrar ettiğinizi düşünüyorum.mantıki bağlantılı olan ifadelerimi birbirinden ayrı düşünürseniz hatta ikinci mesajımdaki ifadeleri de ayırarak değerlendirmeye kalkarsanız tabii olarak yanlış sonuca ulaşırsınız.halbuki ikinci mesajımı anlamak isteseydiniz ve bir bütün olarak düşünüp yorumlasaydınız beni gerçekten anlayacaktınız.şöyle ki:
ilk olarak;tartışma konusu ifadeye ahlaki bakımdan karşı çıkacak ilk kişilerden birinin de ben olacağıma hiç şüphem yok.ikinci nokta;yorumlarıyla hukuku alanını sınırsızcasına genişletme niyetinde olup ahlak alanını daraltmaya çabalayan hukukçu tipini eleştirdiğimi belirtmek ve sözkonusu ifadenin bahsedilen hukuki terimlerle hukuka uygun hale getirilip getirilemeyeceğini acizane bir iğneleme suretiyle bu tip hukukçulara sormak istedim.son olarak belirtmek isterim ki düşünce ve ifade özgürlüğüne ve mağdurun rızasına vurgu yaparak beni anlamak istemediğinizi vurgulamayınız ve de vermek istemediğim anlamda bana hukuk dersi vermeye çalışmayınız..