Mesajı Okuyun
Old 12-03-2011, 23:21   #1
oyaminenur

Varsayılan anlaşmalı boşanma ya protokol eklenebilir mi?

Merhaba,
Eşim boşanmak isteyen taraf ancak ben boşanmak istemediğim halde,eşim ve ailesi tarafından tehdit ve psikolojik baskı ile,bu iş bir an önce bitsin söylemleri doğrultusunda mecbur kalarak eşimle mahkemeye gittik ve anlaşmalı boşanma için başvuru yaptık.28 Martta duruşmamız var.Biz ogün herhangi bir protokol imzalamadık.Ancak evlendikten sonra edindiğimiz ve banka kredisi ile aldığımız bir g.menkulumuz var.Satışa çıkarıldı.Şu an kredi bakiyesi 155.000 tl ve evin satış bedeli 200.000 tl.Kalan 45.000 tl tutar yarı yarıya paylaşılacak şayet ev duruşma gününe kadar satılırsa.Ancak biz boşandıktan sonra ev satılırsa,kredi taksitlerini eşim ödeyeceğinden ve anapara düşeceğinden kalan tutarın yarısını vermem,bugünü milad kabul ederim ve satıldığı gün sana 22.500 tl veririm diyor.Ben bu durumu kabul etmiyorum çünki 3,5 ay içerisinde eşim nikahımdan çıkmak istiyor,beni mağdur ediyor,ben ona güvenip de işimi kaybettim ve bu evin peşinatında bileziklerimi bozdurdum ve kredi taksitlerine de ailem tarafından destek yapıldı...
Ben duruşma günü protokol yaptırabilirmiyim.Protokolde konu g.menkul hangi tarihte satılırsa,kredisi kapandıktan sonra kalan tutar yarı yarıya pay edilecektir gibi bi talebim olabilir mi?