Mesajı Okuyun
Old 01-04-2002, 16:54   #13
rezay

sayın dost;
aslında çok haklısınız özel örneklerle konuyu anlamak çok zor ve gereksiz tabi,insan faktörünün mesleğin her koşulunda rol oynadığını kabul ediyorum
yazdıklarınızın bir kısmına şimdi yanıt vereyim davaların ve konuların aynı olması nedeniyle "seri üretim" demişsiniz buna çok katılmıyorum ilk bilgisayarımı aldığımda(1985) aynı düşünce ile bir takım davaları bilgisayara kayıt etmiştim ama bir sene sonra baktım yargıtay kararları değişmiş veya yeni kararlar yayınlanmış birden yargıtay'a haksızlık ettiğimi düşündüm birileri orda çalışıp karar yazıyorlar ama ben bir kaç zaman önceki kararları yazmışım dilekçeye ve ayrıca babamda çok bozuldu bu işe (babamda avukat) her dava başka bir olaydır her davanın kendine özgü açıklaması olmalı diye bu nedenlede o günden beri bilgisyaraımda hiç kayıtlı dilekçe yok (icra takipleri hariç)
ikinci söylediğinize gelince evet kabul ediyorum bütün müvekkillerimiz okumuş yazmış değil talimat aldığımız kişilerin eğitim düzeylerinin bizden iyi olmasıda zaten mümkün değil ancak davayı kabul edip etmeme işi red etme gibi bir özgürlüğümüz olduğunu düşünüyorum (sakın ekonomik olarak buna mecburuz demeyin ekonomik zorunlulukla dava kabul ediliyorsa başkalarının hastahane parasını ödemek için hırsızlık yapmasınıda kabul etmemiz gerekir)
benim çok kamu avukatı arkadaşım var saat 16.30 olduğu zaman hiç birini yerinde bulamzsınız ben yazıhanemi 19.00 dan önce terk edemiyorum ve ben bu güne kadar özlük hakları deyince sadece parasının azlığından şikayet eden kamu avukatlarına rastladım. çalışma koşullarından veya iş koşullarından şikayet eden veya onların düzeltilmesini isteyen hiç bir kamu avukatına rastlamadım sanırım pazar günü radikal gazetesinde Murat yetkin'in köşesinde bir kamu avukatı bir nebze değinmiş buna. aslında benim burada karşı çıktığım sayın levent öge'ninde yazdığı gibi memur zihniyeti ben memur zihniyetin hakim ve savcıda olmasına karşıyım. hakim ve savcılarda kamu avukatlarıda kendilerini bu devletin memuru olarak düşünüyor hem işlerini hemde yaşamlarını bu düşünceye göre kuruyorlar. ben buna karşıyım ve bunun için mücadele eden bir avukat ,hakim veya savcı gördüğüm zaman sesim onlardan fazla çıkacak
saygılar daha yazacak çok şey var
rezzan