Mesajı Okuyun
Old 13-01-2010, 00:29   #70
hukukkızı

[quote=ElSu]Okulun fiziki imkanını eleştirdiğiniz anlamı çıkmıyor eski mesajlarınızdan bence konuyu biraz değiştirmeye çalışmışsınız gibi hissettim ki sözüm aynı zamanda...[quote]

Sayın Elsu
Olayı kişiselleştirmeye çalışmanızı anlamıyorum fakat bu mesajınızdan sonra kendimden şüpheye düştüm ve geriye dönüş yaptım.

Alıntı:
merhaba sayın meslektaşlarım
ben de İÜHF öğrencisi olarak kalabalıktan şikayetçiyim tekler ve çiftler olarak bazı derslerimizde ikiye bölündüğümüz doğru ama bu bile yetmiyor
haftada iki gün 2 saat boş beklıyoruz çünkü ders yapacağımız boş bir amfi bulamıyoruz bu zamanlarımızı ders çalısarak kapatmaya çalışsak da insanı bıktırıyor ve yorgun düşürüyor
insanın üstüne üstüne gelen kalabalık da cabası..
bildiğim kadarıyla 800 kusür öğrenci alan okulumuzun bu sene alacagı öğrencilerle birlikte o meşhur tarihi kapıdan taşmamız an meselesi
umarım bir çözüm bulunur
saygılar

Alıntı:
öğrencileri fakültede yığın halinde süründürmektense şu kontenjanları azaltıp kaliteye yönelseler herşey daha kolay olur
Alıntı:
sanırım İstanbul Hukuk'lu değilsiniz
eğer sizin fakültenizim öğrenciye ihtiyacı varsa biz size yardımcı olalım ,aktarma yapalım

Alıntı:
Kesinlikle katılıyorum.
ben mat1 full ve mat2 26net ile neredeyse sonlarda girmiştim İstanbul Hukuk Fakültesine..
Kalite dibe vuracak gibi gözüküyor.Tabi ki kalite tamamen ne kadar net yaptığınızla alakalı değildir;ancak seçicilik için önemli bir kıstas.
Umarım kendinizi çokluk içinde geliştirmeyi başarırsınız.
Bu konuya çok uygun bir atasözü biliyorum ancak kendime saklasam daha iyi olacak
Alıntı:
400 kişilik kontenjan ile 400ü ikinci öğretim olmak üzere toplam 1200 kişilik kontenjan arasında,bu kontenjanlarla gelen öğrenciler arasında bir fark olmayacağını söylüyorsanız ben sadece gülerim

Görüldüğü üzere fakültemin fiziki imkanlarının yetersizliğinden,öğrenci çokluğu sebebiyle kalitenin düştüğünden bahsetmeye çalışıyorum ama nedense sanki diğer üniversiteleri aşağılıyormuşum gibi algılanıyorum,ki böyle bir şey yaptığımı düşünmüyorum;yapmak da haddim değildir.
Diğer fakültelerden bana ne
Kendi okulumdaki öğrencileri birbiriyle kıyaslıyorum,ki bundan daha normal birşey olamaz.
Lütfen olayı "sen şunu dedin,yok ego tatmini" meselsinden çıkartıp bu kadar büyük bir sorunun yarattığı sonuçlara dönelim.Aksi takdirde başlık amacından sapacak.
Saygılar.