Mesajı Okuyun
Old 19-05-2005, 20:08   #1
Daruma

Varsayılan Evlilik Dışı Yeni Doğacak Bebeğin Baba Nüfusuna Kaydı

Daha önce evlilik dışı ilişki ve çocuk başlıklı yanlızca sonuçlarını bilmeden ve düşünmeden yapılmış bir hatanın herkes tarafından ne kadar mantıklı olursanız olun bir an hayatınızın denetimini elinizden kaçırıp hiç bir şekilde aklınızın ucundan geçmeyen ve asla onaylamadığınız bir şeyler yapılabileceğine bir örnek bir ders amacı ile yazmıştım. Fakat ne yazıkki şu anda bu olayı en adaletli bir şekilde telafi etmem doğacak bebek açısından çok önemli. Anlattığım konuda bebeğin babası olan kişi bebeği red etmediğini vb şeklinde davranışlarını değiştirdi şu durumda bebek doğduğunda onu tanıyarak kendi nüfusuna annesi ben babası kendi olarak kendi soyadını vererek kaydedebilirmi? Bebeğin babasının soyadını taşıması benim ve onun için çok önemli zira kendi kütüğüme kaydettiremem ailem bu durumu bilmiyor ve ailemin bazı bireyleri ve ölmüş babamda eski bürokratlardan ailemin diğer bireylerinin mevcut durmunun benim yüzünden bozulmasını istemiyorum nafaka vs istemiyorum bunlar önemnli değil öenmli olan bebeğin babasının soyadı ile onun kütüğüne kaydı. Bu konuda bana bir fikir verebilrimisiniz , bu konuyu da şansa bırakmamk için acaba hangi zaman en uygun bir avukatla görüşmek için. Ayrıca benim kariyerim yağtığım işten dolayı böyle bir şeyin duyulması Türkiye de anlatılması zor bir konu.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için