Mesajı Okuyun
Old 16-02-2012, 17:46   #3
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalr size bu hizmet için çok teşekkür ederim,boşanma davam sürüyor ve eşim açtı davayı şu an bir tesadüf eseri bir başkasıyla ilişkisi olduğu ve ilişkisinin ne düzeyde olduğunu bilmediğim bir bayanla berabermiş söylentilere, göre bunu mahkemede ispat etmem nasıl mümkün olur eşimin çevresinden kimseye ulaşamıyorum telefonlarının dinlenmesini isteye bilir miyim dava sürerken, başka birisi olması hayatında suç değil mi (aldatma sayılıyor resmen ayrılmadan birisiyle ilişkisi olması yargıtay kararı okumuştum) şimdiden teşekkür ederim ..

Sayın konuk,
Belirli suçlara ilişkin soruşturmalar dışında hiç kimsenin telefonları dinlenemez. Boşanma davalarında sadakatsizliğin delili olarak telefon görüşme kayıtlarını (hangi gün ve saatte hangi numara ile görüşüldüğünü) delil olarak gösterebilirsiniz; bu kayıtlar ilgili telefon şirketinden istenebilir. Sadakatsizliği ayrıca tanık gibi her tür yasal delille kanıtlayabilirsiniz.
Eşinizin sadakatsizliğini kanıtlarsanız boşanma davasında kusur olarak kabul edilecektir. Ancak bu durum suç değildir.
Davanızı bir avukattan profesyonel hukuki yardım alarak yürütürseniz hak kaybına uğramazsınız.