Mesajı Okuyun
Old 13-02-2007, 12:47   #5
hamburabi42

değerli meslektaşlarım cevap ve yardımlarınız için teşekkür edrim.

sn.recepbarlas sn.avukat kamer akgül ve olcayk üvekkilem kesinlikle boşanmak istemiyor ama özellikle üsküdarda bulunan ve muvazaalı olarak devredilen evini geri istiyor. yani boşanme davası açmadan tapu iptali tescil dava açmamızın yolunu arıyorum. şuan ev başkası adına kayıtlı olduğundan aile konutu şerhi koydurmamız imkansız. karşı taraf aslında bu süreçte adanada bulunan evi dahi muvaazalı olarak devretmiş olabilir şimdi adanadan bu konuyu araştırıyorum.

kısacsı karşı taraf koca bilezikleri alıp kaçıyo üzerine olan evleri devrediyor,banka hesaplarını boşaltıyor ve bende buna bir dur demek ve müvekkilemin haklarını geri almak istiyorum.

şuan müvekkilemi boşanma davsı açmak için ikna etmeye çalışıyorum. zira karşı tarafın açmış olduğu dava reddedileli 1.5 yıl olmuş yanin 1.5 yıl sonra bize tekrar dava açarak boşanmak isteyecekler ve mahkeme de boşanmaya karar verecek.

müvekkilemi boşanma davası açmaya ikna edersem davayı tabiki maddi manevi tazmnat talepli olarak açacağım. tazminat hesabında büyük ihtimal kocanın üzerine taşınmz yada nakit bulunaöayacak. bu durumda muhtemel açılacak olan bir boşanma davsında taşınmazların muvaazalı ve mal kaçırmya yönelik olarak devredildiğini iddia ederk tedbir talebinde bulunsam ve verilecek olan karara göre bunların satışını istesem nasıl olur ??? yani maddi manevi tazminat isteminde devredilen taşınmzlar, götürülen bilezikler ve bankadan çekilen paralar nsıl incelenir.

kusura bakmayın gerçekten karışık bir mevzu ama yargıtay kararını okuduğumda sanki bu yolu izlemeliyim gibi geliyor bana???

siz ne dersiniz??