Mesajı Okuyun
Old 10-05-2006, 12:28   #8
BİRGÜL GÜNEŞ

Yabancı dilin hukuk fakültesi mezunları için günümüzde ne kadar ehemmiyet taşıdığı ortadadır.Çoğumuz lise çağında bir sene ingilizce hazırlık sınıfı okumuş olmamız rağmen lise bittiğinde sadece bir sene boyunca aldığımız yabancı dil eğitimin yerinde yeller estiğini, Türkiyede ki çarpık üniversite sınav sisteminde başarılı olmak adına tüm emeğimizi ve çabamızı bu uğurda harcadığımızı hatırlayalım.Hukuk fakültesinin ana eğitimine başlamadan önce verilecek bir senelik yabancı dil eğitiminin bitiminde üniversite hazırlık döneminden çok çok daha ağır olacak bir hukuk eğitimi başladığında ve bu eğitim neticelendiğinde hazırlık sınıfında alınacak yabancı dil eğitiminin ne kadar kalıcı olacağı da benim kanaatimce tartışmalıdır.İcra- İflas derslerinde takip talebinin alacaklı, ödeme emrinin ise icra dairesi tarafından hazırlandığını öğrenen bizler, mesleğe adım attığımızda her ikisinin de alacaklı vekili olduğumuzda yine bizler tarafından hazırlanacağını öğrendiğimizde,fakültede keşke bir senede pratiğe yönelik bi eğitim verilseydi demedik mi?