Mesajı Okuyun
Old 28-08-2008, 21:39   #488
fatihşen

Arkadaşlar merhaba bende Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesine bu yıl yerleştim.Orda nelerle karşılaşacağımı bilmiyorum ama şimdiden çok benimsedim.Yanlız benim dikkatimi hukuk fakültelerinde de zorunlu hazırlık sınıfı olduğunu söyleyen arkadaşların iletileri çekti.Ben anadolu lisesinden mezun oldum orda da vardı bu hazırlık sınıfları.Araştırdım ki Türkiyeden başka dünyanın hiç bir ülkesinde ülkeye yeni giren o ülkenin dilini hiç bilmeyen öğrencilerden başka kimseye okutulmuyor bu hazırlık sınıfları.Arkadaşlar bizim haberimiz olmadan bu ülkenin eğitim dilini ingilizce mi yaptılar acaba?Bizi kendi ülkemizde resmen yabancı konumuna düşürüyorlar!!!Böyle şey olur mu?Arkadaşlar unutmayın ki fransızlar Cezayir'in ve Tunus'un ruslar Kafkaslar'ın ingilizler sayamayacağım kadar çok milletin eğitim dillerini kendi dillerine çevirdiler ve bu ülkeleri 30 senede sömürgeleştirdiler.(bunu ben söylemiyorum Oktay Sinanoğlu söylüyor.Oktay Sinanoğlu ki bizim gözümüzü kamaştıran amerikan üniversitelerini 1950'li yıllarda eğitim dili tamamen TÜRKÇE olan TED Yenişehir Lisesinden mezun olup 1.likle bitirmiş ve 26 yaşında profesör olmuştur.Kültür emperyalizmi hakkında yazdığı kitaplar takdire şayandır.Kitaplarda çoğu kez aynı şeyler anlatılsa da okumanızı şiddetle tavsiye ederim.)Arkadaşlar gelin haykıralım birlikte,sertçe BUGÜNDEN SONRA DİVANDA, DERGAHTA,
BARGAHTA, MECLİSTE VE MEYDANDA TÜRKÇEDEN
BAŞKA DİL KULLANILMAYA!!!