Mesajı Okuyun
Old 30-12-2016, 07:59   #1
Konuk

Soru Müşterek kiralık kasa hk.

2013 yılı temmuz ayında Eşimin başka bir kadınla ilişkisini öğrendim ve bunu öğrenip kendisiyle yüzleştiğimiz için beni evden attı.bu arada çocuklarım ve üzerimdeki tüm şahsi eşyalarım cüzdan, cep telefonu, kiralık kasa anahtarı evde kaldı.tapusu ortak olan evime girmemi bile yasakladı.15 gün sonrada evi taşırken komşularımın haber vermesi üzerine evi taşırken yakaladım.çocuklarım evde yoktu.eşyaların da bir kısmını aldı ve bununla karakolluk olduk.taşıma şirketinden adamların yardımı üzerine nereye taşındıklarını öğrendim.ama talimatı üzerine site yönetimi beni içeri almadı.her seferinde polisle gidip çocuklarımı görebildim en sonunda da bu durumdan rahatsız duyduğu ve çocuklardan sıkıldığı için evinin yakınlarında bize ev tuttu 3 yıldır onun tuttuğu evdeyiz ve maddi olarak bize hiçbir faydası Yok.tapusu ikimizin üzerine olan evdede oturmamıza yada kiralamaya izin vermediği için ödemelerde sıkıntı yaşamaktayım.çocuklarımın ikiside okula gidiyor ve tüm okul masraflarıyla çalıştığım için gelen bakıcının masraflarını kendim karşılıyorum.boşanma davası açmama izin vermediği ve beni tehdit ettiği için bu dönemde davada açamıyordum.2013 yılının temmuz ayından beri bu durumu yaşarken cesaretimi toplayıp 2016 yılının aralık ayında boşanma davası açmaya karar verdim.ayın 8.de dava açtım.asıl sorum size şu olacak:bizim 2006 yılında ortak olarak açtığımız bir banka kasası var ve bu anahtar ayrılık esnasında kendisinde kaldı ve bir daha bana vermedi.ayrıldıktan sonra defalarca gitmeme rağmen resmen kovulmaktan beter şekilde bana muamele edildi.çünkü eşimin şirket hesapları bu bankadan yürütüldüğünden bana bilgi verilmek istenmedi.dün bankaya gidip tekrar kasa hakkında bilgi almak istediğimde ilk önce üzerimde banka kasası görünmediği söylendi ve ben avukatımı çağırıp Kanuni işlem başlatacağımı söyleyince ağız değiştirip üzerimde bir kasa göründüğünü yalnız eski bir kasa olduğu için bilgi veremeyeceklerini söylediler.ben bugün gidip çilingirle o kasayı açtırmak istiyorum.kanuni süreç devam ederken suçsuzken suçlu durumuna düşermiyim?lürfen yardımcı olurmusunuz?şimdiden teşekkürler.