Mesajı Okuyun
Old 24-09-2007, 16:16   #1
Av.Ankara

Varsayılan Yurtdışında Sertifika ve Staj Deneyimi

Merhaba Sevgili Meslekdaşlarım,
Ben Avukatlık mesleğine adım atmasına iki ayı kalmış bir Stajyer Avukatım.Benim Bir sorum olacaktı.Çok araştırdım ama sorumda bahsedeceğim deneyimleri yaşamış bir meslektaşımı bulamadım.
Sorum şu: Ben çeşitli devlet üniversitelerinde yüksek lisans için başvuru yapıp şansımı denedim gerek les puanım gerekse diploma notum iyi olamasına rağmen (ayrıca mülakatta sorulan sorularada doğru cevaplar vermeme rağmen kazanamadım).Yurtdışında yüksek lisans yapmak için uzun bir araştırma yaptım fakat maddi durumum sadece yüksek lisan için yurtdışına gitmeme yeterli değil.Ben de bir uluslararası sertifika proğramı ve ardından maaşlı staj düşündün.Sertifika proğramları daha ucuz.Unutmadan İngilizcem var...
Asıl sorum şu uluslararası hukukla ilgili bir alanda çalışmak istediğim için bu tür sertifika proğramlarının bana bir yararı olur mu? Böyle bir sertifika proğ.deneyimi olan var mı?Ayrıca Dönüşte iş bulmama bir katkı sağlar mı?Önerebileceğiniz bir okul ya da proğram var ise sevinirim ayrıca.
Bir de maaşlı staj var.Sanırım hukuktan ziyade turizm gibi alanlarda gidildiği için kimseyi bulamadım danışacak.Yurtdışında hukuk alanında maaşlı ya da maaşsız staj yapan orada bir hukuk firmasında ya da ilgili alanda çalışan meslektaşlarımın deneyimlerini çok merak ediyorum.Faydalı olduğunu düşünüyorlar mı?
Çok soru sordum biliyorum ama eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.İyi çalışmalar