Konu: Eş seçimi
Mesajı Okuyun
Old 18-09-2007, 20:41   #3
üye18721

Sayın Çitlenbik, düşüncelerinize katılıyorum. Eğer sadece duygularınızla hareket ederek bir evlilik kararı veriyorsanız er geç bu evlilk süreç içerisinde sona eriyor ya da yaşam boyu; aslında artık birbirini sevmeden; ama çoğu zaman ekonomik kaygılarla- genellikle kadınlar açısından- ya da çocukların psikolojisinin olumsuz etkilenmemesi adına; birbirine karşı sevgi ve saygı duymadan , ortak paylaşım alanları olmadan aynı mekanda yaşamak zorunda kalan ve ömürlerini mutsuzluk içinde tamamlayan milyonlarca çift olduğuna inanıyorum. İşin daha da vahim sonucu evlilik kurumundaki dejenerasyon; yani evli çiftlerin mutluluğu başka yerlerde aramaları ve - kadın ya da erkek- etik kurallara uymaksızın; tüm bu nahoş durumlara rağmen tekrar aynı mekanda yaşamayı sürdürebilmeleri!.. Birlikte olacağınız kişinin sosyal, kültürel, ekonomik durumu sizin durumunuzla mutlaka benzeşmeli. Fiziksel v.s beğenilerle yola çıkılarak yapılan evlilikler çoğunlukla ayrılmayla sonuçlanıyor. Şunu da göz ardı etmemek gerekiyor ki; bence en önemlisi! Her canlı türünde şu ortak özellik gözlemleniyor; Dıscovery Channel'ı izleyenler daha iyi bilirler; Erkek ya da dişi soyunun devamını sürdürebilmek için gösterişli olanı değil güvenilir olanı seçiyor. Dişiyse; anaç olanı, erilse; doğacak olan yavruların sorumluluğunu üstlenebilecek olanını... Bu nedenlerle verilecek olan evlilik kararında; duygu ve mantık aynı paralelde yer almalı diye düşünüyorum.